Inne » SEO / pozycjonowanie » Co to jest i na czym polega pozycjonowanie i SEO?

Szukany również jako: co to pozycjonowanie, na czym polega pozycjonowanie?, co to jest seo
Tematyka SEO i pozycjonowania obecnie to bardzo modny i popularny temat. Praktycznie na każdym kroku napotkać można reklamę firmy pozycjonującej bądź informacje na temat pozycjonowania. Jednak co to jest właściwie pozycjonowanie i na czym polega?


Większość internautów przy wyszukiwaniu potrzebnych informacji korzysta z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej - Google. Poprzez wpisywanie konkretnych haseł, fraz, wyszukuje się różne strony internetowe na których znajdują się szukane treści. Jednak co decyduje o kolejności wyników? Właśnie tym zajmuje się SEO i pozycjonowanie.

SEO (ang. Search engine optimization) to optymalizacja stron WWW pod kątem wyszukiwarek. Ma ona na celu dostosowanie istniejącej strony internetowej do wymogów wyszukiwarki, najczęściej Google. Optymalizacja ta obejmuje przede wszystkim treść - pisanie tekstów nasyconych wybranymi słowami kluczowymi, tworzenie odpowiednich nagłówków czy wybieranie dobrych tytułów podstron. Oprócz treści, warto również zoptymalizować samą strukturę strony WWW - powinna ona być zgodna ze standardami W3C, a także posiadać przyjazne odnośniki.

Gdy strony są wystarczająco zoptymalizowane, można zacząć je pozycjonować. Pozycjonowanie ma na celu umieszczenie wybranej strony jak najwyżej w wynikach wyszukiwania konkretnych słów kluczowych. Przykładowo: Jeżeli ktoś z warszawy chce kupić nowe okna, może on wpisać w wyszukiwarce internetowej "okna w warszawie" lub "okna warszawa". Gdy firmy sprzedające okna wiedzą o tym, pozycjonują się właśnie na takie hasła jak: "okna warszawa". Dzięki temu, po wpisaniu właśnie takich haseł, ich strona firmowa pokażę się na wysokim miejscu w wynikach a dzięki temu zdobędą oni więcej klientów.
Ogólnie rzecz biorąc, pozycjonowanie polega na zdobywaniu odnośników (linków) do docelowej strony - im więcej, tym lepiej. Dlatego pozycjonerzy szukają coraz to nowszych sposobów na zdobywanie linków - służą do tego między innymi katalogi stron, fora internetowe, blogi oraz tzw. zaplecze. Wszystkie zdobywane linki muszą mieć odpowiedni format, zapisany tak:
<a href="http://pozycjonowana-strona.pl">pozycjonowana fraza</a>
Właście pomiędzy znaczniki a wstawiana jest pozycjonowana fraza czyli hasło, na które chcemy aby pozycjonowana strona była wysoko w wynikach wyszukiwania.

Jako, że internet obecnie jest właściwie wszędzie, na pozycjonowanie decyduje się większość firm i sklepów. Wysoka pozycja w Google na kluczowe frazy zwiększa ilość klientów a co za tym idzie i zyski.
Wpis rozwiązuje zagadnienie: ogólnie o pozycjonowaniu i seo
Masz pytania, uwagi? Napisz komentarz do tego wpisu na naszym forum - w tym temacie.

 
 

[Do góry]